ورق روغنی

ورق روغنی

ورق روغنی یکی دیگر از ورق هایی است که با استفاده از روش نورد سرد و تحت فشار بسیار بالایی تولید می گردد. ورق های روغنی به دلیل تحمل فشارهای بسیار بالا در حین تولید از طریق نورد سرد، دارای قابلیت ها و مزیت هایی نسبت به دیگر ورق ها می شوند که به عنوان مثال و برای معرفی شاخص ترین تفاوت و مزیت آنها می توانیم به مقاومت بالایی که در مقایسه با دیگر انواع ورق ها دارد اشاره کنیم و شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که این نوع ورق در صنایع مختلفی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است نیز همین قدرت مقاومت بالایش در مقایسه با دیگر ورق های کاربردی باشد.

ورق روغنی چیست ؟

ورق روغنی

جالب است بدانید که اکنون بیش از یک قرن است که در صنعت بزرگ و حساس ساختمان سازی از این نوع ورق محبوب استفاده می گردد و شاید بتوان گفت که پرکاربردترین ورق مورد استفاده در صنایع مختلف مخصوصا در صنعت ساختمان سازی می باشد.

این ورق بسیار کاربردی که با نام ورق روغنی شناخته می شود در مراحل تولید از طریق شیوه تولیدی نورد سرد به خاطر سرعت بسیار بالای حرکت غلتک های نورد سرد و با هدف عدم ایجاد هرگونه زنگ زدگی و آسیبی به سطح ورق از نوعی روغن برای پوشش سطح آن استفاده می شود تا از ورق نگهداری کرده محصول را تا لحظه ای که توسط خریدار تحویل گرفته شود محافظت نماید و به همین خاطر است که نام ورق روغنی را بر روی این محصول قرار داده اند.

آشنایی با برخی از ویژگی های شاخص این ورق

این محصول ، تنها ورقی است که در استفاده از آن تنها و صرفا به میزان قدرت و استحکام آن توجه نمی شود و به گونه ای می توان گفت آخرین اولویت در رابطه با کاربرد این ورق قدرت و استحکام آن است، ورق های روغنی به دلیل ظاهر بسیار تمیز و شفاف و مورد قبولی که دارند اکثرا در پروژه ها و صنایعی مورد استفاده قرار می گیرند که ظاهر متریال ها از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. البته این به معنی عدم کیفیت و ضعیف بودن این ورق نیست بلکه ورق روغنی با استفاده از فرایندی به نام فرایند آنیل از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می گردد یکی از انواع ورق هایی است که از دقت و ظرافت بسیار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید
ورق استیل 316

قدرت و استحکام ورق روغنی

ورق روغنی ، ورقی است که با استفاده از روش نورد سرد تولید می شود و استفاده از این روش برای تولید این محصول در کنار استفاده از روش هیدروفرمینگ که فرآیند تولیدی بسیار سریع و با سرعتی است ، موجب گردیده تا این ورق از میزان مقاومت و قدرت تحمل کششی در سطح بسیار بسیار بالایی برخوردار گردد و در حقیقت محصولی است که در کنار ظاهر زیبا و بسیار تمیزش از قدرت و قابلیت های بالایی نیز برخوردار است. مزیت های این ورق کاربردی و بسیار محبوب به اینجا ختم نمی شود و مزیت دیگری که به لطف سرعت بالای فرآیند تولید نسیب ورق روغنی شده است، تولید انبوه و در نهایت کاهش قیمت عرضه در بازار می باشد به شکلی که کافی است هم اکنون مقدار مورد نظر و مورد نیاز خود را از طریق وبسایت مجموعه معتبر و حرفه ای فولاد هفت ویژن سفارش داده و در اسرع وقت سفارشتان را با بهترین کیفیت دریافت نمایید.

خصوصیات ورق های روغنی

همانطور که اکنون می دانید استفاده از این ورق در صنعت ساختمان سازی دارای تاریخی بیش از یک قرن است و دلیل چنین وسعتی در استفاده و محبوبیت در صنعت ساختمان سازی نیز در حقیقت خصوصیات منحصر بفردی است که به دلیل وجود عناصر سازنده این ورق ، در این محصول پدیدار شده است. عناصری مانند : کربن ، فسفر و کروم و منگنز که هر کدام به تنهایی می توانند خصوصیات بسیار ارزشمندی را به یک آلیاژ اضافه نمایند. به همین دلیل یکی از مقاوم ترین ورق های تولید شده توسط روش نورد سرد می باشند که دلیل چنین مقاومت بالایی نیز مراحل مقاوم سازی انجام شده در حین تولید می باشد و این محصول با دارا بودن ظاهر زیبا و خصوصیات منحصر بفردی همچون قدرت و استقامت بالا در گریدهای مختلف تامین کنننده نیاز صنایع بزرگی همچون خودرو سازی و صنعت ساخت لوازم خانگی می باشد این دو صنعت، مانند دیوهایی سیری ناپذیر هر لحظه طمع استفاده و ولع بیشتری برای بلعیدن ورق روغنی دارند و این محصول نیز با سرعت بالایی که در تولید دارد تا کنون کاملا جوابگوی این صنعت مهم و حیاتی بوده است .

بیشتر بخوانید
ورق st52

آشنایی با روش تولید ورق های روغنی

تمامی ورق های آهنی تولید شده توسط دو خط تولیدی نورد سرد و نورد گرم می باشند. که ورق های روغنی نیز محصولاتی تولید شده با استفاده از روش نورد سرد بوده و تولید از مرحله قرار گیری ورق در دمای پایین که دمایی بین دمای  هماهنگ با اتاق تا دمای 200 درجه سانتی گراد می باشد شروع می گردد و سپس ورق ها به کمک فشار بسیار زیاد و اعمال قدرت از بین دو غلتک در حال حرکت با سرعت بالا با هدف کاهش ضخامت عبور می نماید و بدین صورت ورق روغنی تولید شده از این روش از استحکام و قدرت تحمل فشارهای بالا بخوردار می گردد.

کاربردهای ورق روغنی

صنایع مختلف برای انتخاب بهترین و مناسبترین ورق های مورد نیاز خود به نوع آلیاژ و ابعاد ، توجه می نمایند تا بهترین و مناسبترین ورق را برای مصارف صنعتی خود یافته و تهیه نمایند. و فاکتور و عامل انتخاب بعدی نزد صنایع برای انتخاب ورق مناسب قیمت آن می باشد که تحت سیاست همیشگی پایین نگه داشتن هزینه های تولید ، اهمیت بسیار بالایی دارد. بدین صورت ورق های روغنی که از ابعاد استاندارد : ( ضخامت : 0.03 میلی متر تا 3 میلی متر – عرض 100 تا 125 سانتی متر) در کنار اوزان استانداردی که دارند و همینطورر قیمت بسیار مناسب ، در صنایع بسیار گسترده ای کاربردهای ورق های روغنی را مشاهده می نماییم.

آشنایی با ویژگی‌های ورق روغنی

یکی از مهمترین ویژگی های بسیار قابل توجه در رابطه با ورق های روغنی عدم محدودیت در حجم تولید و دسترسی همیشگی و آسان و موجودیت همیشگی در بازار است که به لطف سرعت تولید بالا ، شامل این نوع ورق بسیار کاربردی شده است و البته در کنار این مزیت بسیار عالی نیز از ویژگی های مثبت دیگری هم برخوردار است که از مهمترین آنها می توان به مقاومت بسیار بالا و قابلیت تحمل و فشارهای فیزیکی نیز نام برد که در کنار دسترسی آسان و قیمت مناسب، این محصول را به یکی از محبوب ترین ورق های مورد استفاده صنایع مختلف و متفاوت تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید
ورق دورستات

استفاده از ورق روغنی به عنوان مواد اولیه

در کنار تمامی مزیت ها و ویژگی های این نوع ورق ، استفاده از آن به عنوان مواد مورد نیاز و مواد اولیه جهت تهیه و تولید ورق های گالوانیزه و یا همان ورق های سفید ، باعث تقاضای بیشتر از این محصول کاربردی در بازار شده است. از آنجا که ورق های روغنی از میزان استحکام سطحی بسیار بالایی در صنایع برخوردار می باشند ، در تولید انواع ورق های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته و بدین صورت وسعت کاربردی این نوع از ورق بسیار گسترده تر شده است.

خرید بهترین ورق روغنی

خرید بهترین ها، هدف هر خریداری است و گاهی به دلایل اقتصادی و توجیهات غیر تخصصی کیفیت ها فدای قیمت های پایین می شود که این مساله یکی از مشکلات رایج در شرایط فعلی است اما خرید ورق روغنی با توجه به اینکه از قیمت مناسبی برخوردار است ، فاکتورهایی غیر از میزان قیمت برای توجه نیازمند است. یکی از فاکتورهایی که می توانید قادر به تشخیص کیفیت بالای ورق های روغنی باشید استفاده از کارشناسان زبده در این زمینه می باشد که در صورت تمایل می توانید با برقراری تماس از طریق شماره تماس های موجود در وبسایت فولاد هفت ویژن اقدام به دریافت راهنمایی و کارشناسی با زبده ترین متخصصین ما در این زمینه نمایید که به صورت کاملا رایگان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین محصولات

میلگرد استیل 310

میلگرد استیل 310؛ راهنمای خرید با بهترین قیمت

در این مقاله، قصد داریم به شما راهنمایی کاملی برای خرید میلگرد استیل 310 با بهترین قیمت ارائه دهیم. با مطالعه این مقاله، شما با ویژگی‌ها، کاربردها و عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول آشنا خواهید شد.

آخرین مطالب

محاسبه خاموت و طول آن

محاسبه خاموت و طول آن

در دنیای پیچیده و دقیق مهندسی، داشتن ابزارهای دقیق برای محاسبات، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از

تماس با ما