ورق A36

ورق فولادی A36

یکی دیگر از ورق های فولادی که مجموعه فولاد هفت ویژن با بهترین کیفیت به شما عزیزان عرضه می نماید ورق A36 می باشد. این ورق از قابلیت بسیار بالایی در جوشکاری و شکل پذیری برخوردار است. ورق فولادی A36 ، یکی از انواع فولادهای هایی است که از مقدار کربن کمی برخوردار هستند و به صورت تجهیز شده مناسب اجرای پروژه های دریایی و سازه های دریایی می باشد.  در بسیاری از مواقع ، صنایع حساس تر به میزان مقاومت ورق های مورد استفاده خود،  از نمونه های گالوانیزه شده این ورق فولادی برای ساخت و پیشبرد اهدافشان استفاده می کنند و در حقیقت با گالوانیزه کردن این ورق می توان تا میزان بسیار بالایی به مقاومت آن در برابر خوردگی افزود.

دلایل خرید ورق فولادی A36

یکی از مهمترین سیاست های کاری در هر صنعتی، پایین آوردن هزینه ساخت محصولات می باشد که به تحصیل سود بیشتر و بهبود شرایط مالی آن مجموعه کمک می نماید. یکی از مهمترین عواملی که مشتریان عزیز این نوع ورق نسبت به خرید ورق A36 برای مصارف خود اقدام می نمایند، در حقیقت قیمت و هزینه کم و مناسبی است که این ورق با توجه به مقاومت و خواصی که دارد، در مقایسه با دیگر انواع ورق فولادی دارا می باشد.

آشنایی با کاربردهای ورق A36

این ورق فولادی که در دسته بندی فولادهای دارای مقادیر بسیار کم کربن قرار دارد، در حقیقت ورق A36 از خواص مکانیکی مناسبی برای استفاده در امور ساخت و ساز ( ساختمان سازی ) برخوردار می باشد که همین امر باعث شده که به یکی از پر مصرف ترین ورق های فولادی در صنعت ساختمان سازی تبدیل شود و خریداران عمده این ورق را پیمانکاران و مهندسین سازه های مسکونی و ساختمان های دیگر تشکیل دهند. استحکام، مهمترین عامل در صنعت ساختمان سازی و ساخت سازه های حساسی می باشد که ضامن سلامت انسان ها و جامعه هستند. سازه هایی مانند پل های عابر پیاده و پل هایی که قرار است مقاومت بسیار بالایی در برابر اوزان بسیار سنگین داشته باشند نیاز به استفاده از متریال هایی دارند که از کیفیت و استحکام کافی برخوردار باشد. یکی از ورق فولادی هایی که در این صنایع به صورت بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد ورق فولادی A36 می باشد که از استحکام کافی برای این منظور برخوردار است.

بیشتر بخوانید
ورق اسید شویی

کاربردهای دیگر ورق فولادی A36

استفاده از این ورق فولادی فقط در صنایع ساختمان سازی و سازه هایی مانند پل سازی و تونل سازی خلاصه نمی شود ، بلکه یکی از ورق های پر مصرف در زمینه هایی هم چون ساخت تجهیزات برای ابزار آلات سنگین مانند تجهیزات حمل و نقل ریلی، ساخت قطار های باری و همچنین در صنعت خودروسازی و ساخت مخازن بسیارعظیم پر قدرت برای نگهداری از سوخت هایی همچون انواع گازها و نفت می باشد، مخازن مورد نیاز برای نگهداری و انواع گازها می بایست فشار های بسیار بالایی را تاب آورده و مقاومت کافی را در این زمینه داشته باشند که ورق A36 یکی از ورق های مورد استفاده در ساخت این مخازن می باشد.

نکات مهم در رابطه با این محصول

یکی از فاکتورهای انتخاب ورق فولادی توسط صنایع مختلف میزان ضخامت آن ورق می باشد که ورق را مناسب برای استفاده توسط صنایع می نماید، در حقیقت میزان ضخامت هر ورق و مقدار استحکام و قدرت آن در کنار دیگر خواصی که دارد تعیین کننده زمینه کاربردی ورق فولادی می باشد . و در رابطه با ورق A36 میزان ضخامت و استحکام و مقاومتی که در مقابل خوردگی دارد در  صنایع دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد که از بین این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 استفاده از ورق فولادی A36 در ساخت قطعات و اجرای دکل های عظیم نفتی

استفاده از این محصول در ساخت انواع پل های مقاوم

استفاده از این ورق فولادی در ساخت تجهیزات مختلف تانک ها

بیشتر بخوانید
خرید ورق CK45 ، استعلام قیمت و ثبت سفارش

استفاده  از ورق A36 برای ساخت قطعات مکانیکی مانند ( انواع چرخ دنده، انواع مختلف یاتافان ، و …)

استفاده از ورق فولادی A36 در ساخت بسیاری از قطعات ماشین آلات کشاورزی

استفاده از این محصول در صنعت خودرو سازی و تامین و ساخت انواع قطعات خودروهای سنگین و سبک

استفاده در صنایع ساخت لوازم مختلفی مانند انواع قالبها در ریخته گری

حتی استفاده از این ورق در صنایع هنری، ساخت انواع سازه های هنری مانند مجسمه های شهری

و استفاده در ساخت بسیاری لوازم و تجهیزات و صنایع دیگر که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این ورق فولادی بهره بری می نمایند، با توجه به تمام عناوین کاربری این ورق ، می توان گفت که یکی از پر مصرف ترین ورق های فولادی است که شما عزیزان می توانید هم اکنون با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از مجموعه فولاد هفت ویژن تهیه نمایید. 

آشنایی با مراحل ساخت این نوع ورق فولادی

مراحل ساخت و تولید ورق های فولادی با توجه به خواص و آلیاژ آنها و اهداف کاربردیشان در برخی مراحل می تواند متفاوت باشد، و در رابطه با مراحل ساخت ورق A36 ، پروسه ساخت این محصول از دو طریق :

  1. کوره های الکتریکی
  2. روش اکسیژن پایه

صورت می پذیرد، یکی از مهم ترین مراحل ساخت و تولید این ورق فولادی پر کاربرد و مستحکم که در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد به ترتیب مرحله حذف اکسیدان و سپس مراحل مخصوص به سایز بندی و شکل دهی و هم سطح سازی میزان منگنز و اکسید موجود در فولاد می باشد که در تمامی این مراحل متخصصین زبده و کارشناسان ویژه ، با دقت تمام مراحل تولید و ساخت را زیر نظر داشته و در صورت وجود کوچکترین ایرادی در مقادیر عناصر آلیاژ ورق A36 ، سریعا وارد عمل شده و از میزان کیفیت محصول خروجی و نهایی اطمینان حاصل می نمایند.

بیشتر بخوانید
ورق دورستات

خرید ورق فولادی دریایی A36

دسته بندی خاصی در بین گروه های مختلف محصولات فولادی و ورق های فولادی موجود است که با نام دسته فولادهای دریایی شناخته می شوند و یکی از انواع فولادهای موجود در این دسته بندی ، ورق A36 می باشد که دلایل قرار گیری این ورق در دسته بندی دریایی نیز در حقیقت ترکیبات خاصی است که این ورق دارا می باشد و باعث گردیده تا ورقی بسیار مناسب برای استفاده در زمینه ها و صنایعی که قرار است سازه های ساخته شده آنها با این نوع از ورق در محیط های دریایی با آب های شور و املاح های نابود کننده آلیاژ استفاده شود، باشد. صنایعی مانند  :

  1. کلیه صنایع دریایی
  2. ساخت انواع اسکله های دریایی
  3. ساخت تجهیزات شناور سازه برای انواع سازه ها
  4. ساخت دکل ها و تجهیزات مهم نفتی
  5. ساخت تجهیزات خاص نظامی دریایی

ورق A36 در تمامی موارد ذکر شده به اشکال مختلفی اعم از ورق فولادی و میلگرد و … مورد استفاده قرار می گیرد. که بیشترین سهم را در صنایع کشتی سازی ( کشتی های تجاری ، تفریحی ، صیادی ، نظامی ، شخصی ، و … ) دارد که به دلیل استحکام و مقاومت بسیار مناسبش در برابر آب های شور و املاح های خطرناک به یکی از مهمترین متریال های مورد استفاده توسط این صنعت بزرگ تبدیل شده است.

مشخصات فنی ورق A36

مشخصات فنی یکی دیگر از مهمترین اطلاعات هویتی و مهم در رابطه با انواع ورق های فولادی است که در هنگام خرید و استفاده از ورق ها می بایست به مشخصات فنی آنها توجه کرده تا از مناسب بودنشان برای استفاده در زمینه کاربردی مد نظر خریداران اطمینان حاصل شود. مشخصات فنی ورق فولادی A36 نیز از قرار ذیل می باشد :

تراکم : 7800 کیلوگرم در هر مترمرکب

مقاومت در برابر فشار : 200 گیگاپاسکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین محصولات

میلگرد استیل 310

میلگرد استیل 310؛ راهنمای خرید با بهترین قیمت

در این مقاله، قصد داریم به شما راهنمایی کاملی برای خرید میلگرد استیل 310 با بهترین قیمت ارائه دهیم. با مطالعه این مقاله، شما با ویژگی‌ها، کاربردها و عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول آشنا خواهید شد.

آخرین مطالب

محاسبه خاموت و طول آن

محاسبه خاموت و طول آن

در دنیای پیچیده و دقیق مهندسی، داشتن ابزارهای دقیق برای محاسبات، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از

تماس با ما