فولاد مبلی

لوله مبلی یک لوله از ورق روغنی است که توسط نورد سرد تولید می‌شود. این لوله ها دارای خواص چند منظوره بوده و دارای دقت و تلورانس بالاتری هستند. لوله های مبلی به شکل بدون درز جوش داده شده و با نورد سرد مجدد تولید می شوند. این محصول همه کاره خواص مقاومت در برابر خوردگی عالی را نشان می دهند و در شرایط سخت به خوبی کار می کنند. ماژول ها را می توان به صورت آلیاژهای نیکل، فولاد ضد زنگ دوبلکس و نوع آستنیتی فولاد ضد زنگ تولید کرد. 

مشخصات لوله مبلی

یک لوله دقیق فولادی ضد زنگ با دیواره نازک بسیار انعطاف پذیر است و استفاده از هر گونه اتصالات یا ابزارهای جوش داده شده را کاهش می دهد. کاهش جوشکاری ماژول را ترد و تمیزتر می کند و در نتیجه هرگونه نشتی را کاهش می دهد. بهترین راه عبور برای انتقال مایعات و گازها در صنایع مختلف است. آنها نسبت به حلال های خوانده مقاومت ایجاد می‌کنند و به طور قابل توجهی هزینه کمتری را برای کل پروژه پیش بینی خواهد کرد .

یک لوله فولادی از جنس فولاد ضد زنگ جداره نازک ،دارای قطر بیرونی بین 0.5 تا 50.8 میلی متر است. این لوله ها با ضخامت دیواره 0.10 تا 3 میلی متر طراحی شده اند. آنها همچنین می توانند با تلرانس های سخت تری تولید شوند. درجه دقت در کاربردهایی که نیاز به خمش با کیفیت بالا وجود دارد بسیار سودمند است. این محصول را می توان برای شرایط مختلف بسته به اندازه کاربرد آنیل بسیار جلا داد. این لوله های مقاوم را می توان به طول زیاد برش داد یا در طول تا 9 متر تحویل داد.

بیشتر بخوانید
لوله مسی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

لوله های با دیواره نازک دقیق یک محصول پر استفاده در هوافضا، تولید برق صنعت پزشکی، سیستم های اگزوز، لوله های خنک کننده، مهندسی خلاء و غیره هستند. مواد خام فراوان، نیروی کار ارزان و پشتیبانی لجستیکی خوب، تولید این لوله ها را در هند ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی می کند.

لوله فولادی ضد زنگ دیواره نازک به نسبت ضخامت دیواره به قطر بیش از 6٪ اشاره دارد. لوله فولادی ضد زنگ دیواره نازک نوعی لوله فولادی است، که به طور معمول، ضخامت دیواره از فولاد ضد زنگ 0.6 ~ 2.0 میلی متر است. عمدتا برای ساخت لوله های تامین آب و مستقیم آب آشامیدنی استفاده می شود.

مزایای لوله مبلی 

  • برای برآورده کردن الزامات بهداشتی لوله فولادی ضد زنگ با دیواره نازک باعث آلودگی ثانویه کیفیت آب نمی شود. مطابق با استانداردهای ملی کیفیت آب آشامیدنی مستقیم ایتز
  • لوله فولادی ضد زنگ با دیواره نازک یک لوله آب کاملا قابل بازیافت است.
  •  استحکام مواد لوله فولادی ضد زنگ دیواره نازک از تمام مواد لوله آب بالاتر است، تا حد زیادی لوله آب را با تأثیر احتمال نشت خارجی، حفظ آب زیادی کاهش می دهد.
  • مقاومت در برابر خوردگی لوله فولادی ضد زنگ با دیواره نازک برتر است، در استفاده طولانی مدت از فرآیند مقیاس نمی شود، داخل دیوار صاف می شود، مصرف انرژی حمل و نقل کم است، صرفه جویی در هزینه، کمترین هزینه مواد لوله حمل و نقل است.
  • عملکرد عایق مواد لوله فولادی ضد زنگ نازک 24 برابر لوله مواد مسی است.

لوله مبلی نازک دارای کروم (Cr) به مقدار 12 درصد یا بیشتر است. افزودن نیکل می‌تواند شکل‌پذیری و چقرمگی مواد را بهبود بخشد، و شکل دادن به پردازش را آسان می‌کند، باید خم شود. 

بیشتر بخوانید
لوله گوشتدار

زمانی که محتوای کربن (C) را در این لوله ها کاهش دهیم می توان عملکرد جوش مواد را بهبود ببخشیم. افزودن مولیبدن (Mo) یا منگنز (Mn) و سایر محتویات، می تواند مقاومت حفره مواد و مقاومت در برابر خوردگی عملکرد را بهبود بخشد.

لوله فولادی ضد زنگ، اگر شامل اتصالات لوله متفرقه باشد در فرآیند غیرفعال سازی، می تواند ضخامت Cr2O3 را افزایش داده و یکنواختی متراکم را همراه داشته باشد.

لوله مبلی چگونه ساخته می شوند؟

تولید لوله مبلی  با یک نوار فلزی شروع می شود که تحت چندین فرآیند شکل دهی ورق فلز قرار می گیرد.

برای هر عملیات از صابون یا روغن به عنوان روان کننده برای اطمینان از حرکات صاف استفاده می شود

بسته به مواد مورد استفاده و اندازه نهایی تعیین شده لوله، باید از طریق قالب های متعدد با کاهش قطر، عمیق کشیده شود، ضخامت دیوار کاهش می یابد.

بازپخت (در کوره های خلاء) پس از هر فرآیند تغییر شکل پلاستیک برای بازگرداندن خاصیت ارتجاعی مواد

ماشین های لباسشویی مخصوص به طور مداوم برای دستیابی به سطحی سالم استفاده می شوند.

سخن پایانی 

این نوع لوله یکی از پرطرفدارترین لوله ها است، زیرا استحکام خوبی دارد، سریع برش می خورد و خم می شود، لوازم جانبی آن سریع نصب می شوند و قیمت بسیار مناسبی دارند.لوله رزوه ندارد، بنابراین در انتهای هر یک باید اتصال دهنده یا کوپلینگ برای اتصال عنصر بعدی اضافه شود. دانستن این نکته مهم است که برای مناطق داخلی یا خارجی توصیه می شود و اگرچه معمولاً بیشتر برای مناطق داخلی استفاده می شود، توصیه می شود که از تماس معمول با کاربران دور نگه داشته شود.

بیشتر بخوانید
تیرآهن IPB

مورد دوم ضعف لوله است، زیرا اتصالات تحت فشار و/یا با تنظیم با پیچ هستند، یعنی هر کسی می تواند این لوله را دستکاری کند، و اگرچه شل شدن آن زیاد معمول نیست، یک طرح تجدید نظر توصیه می شود. و هر چند ماه یکبار تنظیم کنید، مخصوصاً اگر ماشین آلاتی در نزدیکی شما وجود داشته باشد که ارتعاش ایجاد می کند. در صورت برخورد یا ضربه، لوله ممکن است آسیب ببیند یا خم شود، زیرا نازک است.متداول ترین لوازم جانبی مورد استفاده در این لوله، به غیر از مواردی که قبلاً ذکر شد، جعبه های گالوانیزه فقط برای استفاده در فضای داخلی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین محصولات

میلگرد استیل 310

میلگرد استیل 310؛ راهنمای خرید با بهترین قیمت

در این مقاله، قصد داریم به شما راهنمایی کاملی برای خرید میلگرد استیل 310 با بهترین قیمت ارائه دهیم. با مطالعه این مقاله، شما با ویژگی‌ها، کاربردها و عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول آشنا خواهید شد.

آخرین مطالب

محاسبه خاموت و طول آن

محاسبه خاموت و طول آن

در دنیای پیچیده و دقیق مهندسی، داشتن ابزارهای دقیق برای محاسبات، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از

تماس با ما